You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kocioł z podajnikiem "TOMI 4" Drukuj Email
KOTŁY WODNE GÓRNOKANAŁOWE Z AUTOMATYCZNYM TŁOKOWYM PODAJNIKIEM PALIWA TYPU "TOMI 4"
 
Kocioł z podajnikiem Kocioł typu "TOMI 4" to kocioł w pełni zautomatyzowany, który jest przeznaczony do spalania eko-groszku i miału, peletu, zboża o granulacji do 40mm. Aby uzyskać ustawioną na sterowniku temp. spala się niewielką ilość opału pobraną z kosza zasypowego za pomocą tłoka(szuflady).
Po osiągnięciu ustawionej na sterowniku temperatury piec przejdzie w stan spoczynku tzw podtrzymanie i podajnik poda kolejną porcję paliwa dopiero kiedy temperatura spadnie poniżej ustawionej. Piec posiada dodatkowe palenisko do spalania drewna, śmieci. Po wyłączeniu jednym przyciskiem na sterowniku podajnika możemy spalać na tym ruszcie drewno, większe kawałki węgla a wentylator będzie utrzymywał stałą temperaturę lub podczas palenia w cyklu automatycznym możemy otworzyć drzwiczki i wrzucić na dodatkowe ruszta i ogień wszystko spali. Spalanie odbywa się bezdymnie a zawartość związków zanieczyszczających atmosferę jest bardzo niska co czyni te kotły – kotłami ekologicznymi. Kotły te mają duże zastosowanie w domkach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak również w pomieszczeniach użyteczności publicznej tj. szkoły, przedszkola, hale warsztatowe i produkcyjne.
W skład kompletu wchodzą:

- kocioł stalowy,

- podajnik tłokowy (szufladowy)

- kosz zasypowy,

- szuflada do popiołu,

- dodatkowy ruszt( żeliwny lub wodny do spalania awaryjnego śmieci, drewna)

- wentylator z klapką,

- sterownik( posiada strefy czasowe, wyjście na pompę CWU, panel pokojowy)

 

Kotły te po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi, ogranicza się ona jedynie do dosypywania co 2-3 dni paliwa do zbiornika i usunięcia popiołu.

Zaletą kotłów typu TOMI-4 jest duża sprawność około 86%, mała awaryjność, zautomatyzowany proces spalania.

 
 
 
 
Parametry kotła z podajnikiem typu

 

Zdjęcie kotła
 

 

Schemat kotła
Kocioł z podajnikiem Schemat kotła z podajnikiem typu
 
     powered by MaroNET