You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Kocioł całodobowy "TOMI 2" Drukuj Email
KOTŁY WODNE GÓRNOKANAŁOWE, MIAŁOWE,CAŁODOBOWE TYPU "TOMI 2"
Kocioł całodobowy Kotły typu "TOMI 2" to grupa kotłów czterokanałowych bardzo wydajnych o sprawności około 86% sterowanych przez mikroprocesorowy sterownik przeznaczonych do wodnych instalacji centralnego ogrzewania w domkach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak i w obiektach użyteczności publicznej tj. szkoły, przedszkola, hale produkcyjne itp.
Palenie w kotle "TOMI 2" odbywa się w sposób tradycyjny przez częste dosypywanie do komory paleniska miału węglowego lub w systemie całodobowym, które polega na jednorazowym załadowaniu komory paleniska miałem węglowym, podpaleniem od góry przy użyciu niewielkiej ilości drewna i papieru oraz uruchomieniu automatyki (sterownik i dmuchawa). Po osiągnięciu wcześniej zadanej temp. dmuchawa wyłączy się a sterownik samoczynnie przejdzie w tryb pracy automatycznej – uruchomi dmuchawę jeżeli temp. spadnie poniżej temp. wstępnie zadanej a wyłączy dmuchawę kiedy ją osiągnie.
Istnieje możliwość cyklu pracy poprzez dosypywanie niewielkich ilości opału do komory paleniskowej. W momencie kiedy opał zostanie całkowicie wypalony
w komorze paleniskowej sterownik samoczynnie wyłączy się. Aby rozpalić ponownie należy usunąć popiół z paleniska i ponownie załadować palenisko miałem węglowym i podpalić.
Zaletą ww. kotłów typu "TOMI 2" jest mniejsza powierzchnia jaką zajmują w kotłowni, mniejsza awaryjność i częstotliwość czyszczenia kanałów dymnych w stosunku do konstrukcji kotłów tylnokanałowych. Nie wymagają stałej kontroli.

 
Parametry kotła całodobowego
Zdjęcie kotła Schemat kotła
Kocioł Schemat kotła całodobowego typu
 
 
 
     powered by MaroNET